در نشست کارشناسان آمار با مدیران معاونت تحقیقات و فناوری مطرح شد:
تهیه شاخص‌های وبومتریک جهت درج در سالنامه آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر

21 بهمن 1402

در این نشست که به میزبانی معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر برگزار شد، فصل تحقیقات سالنامه آماری دانشگاه مورد بررسی قرار گرفت که مدیران و کارشناسان نظرات خود را در مورد سالنامه بیان داشتند.

دکتر امامت، سرپرست معاونت تحقیقات و فناوری دانشگاه گفت: در صورت امکان کارنامه پژوهشی اعضای هیأت‌علمی همراه با رتبه‌بندی در فصل تحقیقات سالنامه آماری درج شود. در این جلسه، در مورد تعیین رابط برای هر معاونت، ایجاد بستری در جهت بهسازی کلیت سایت و همچنین تهیه شاخص‌های وبومتریک جهت درج در فصل تحقیقات سالنامه آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر صحبت شد. در ادامه نشست، مهندس جوکار، سرپرست مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه بیان کرد: سالنامه آماری دانشگاه یکی از مهمترین سندهای آماری در دانشگاه است که توجه و توسعه آن می‌تواند بیانگر وضعیت دانشگاه در همه زمینه‌ها باشد. وی توجه ویژه مدیران دانشگاه به اهمیت این سند و ارائه آمارهای کاربردی را خواستار شد.

همچنین دکتر صفایی، مدیر اطلاع‌رسانی و شبکه پژوهش عنوان نمود که شاخص‌های علم‌سنجی، قابل استخراج در واحد مربوطه بوده و سعی بر این هست که پس از پایان سال گزارش‌های مربوط به فصل تحقیقات سالنامه آماری اضافه گردد. همچنین ایشان، تشکیل کارگروه وبومتریک در معاونت تحقیقات و فناوری را در راستای ارتقاء رتبه‌بندی جهانی دانشگاه پیشنهاد نمودند.

در این جلسه دکتر ارفعی‌نیا، رئیس گروه توسعه فناوری سلامت معاونت تحقیقات و فناوری به قابلیت استخراج شاخص‌های دانش‌بنیان اشاره نمود که می‌تواند پس از بررسی‌های لازم جهت ثبت در فصل تحقیقات سالنامه آماری به‌کار گرفته شود. در پایان این جلسه نیز قرار بر این شد که در راستای بررسی و به‌روزرسانی آمارهای ثبت شده در کتاب سالنامه آماری و مقایسه با آمار ارسالی به وزارتخانه، جلسه‌ داخلی مدیر گروه‌های معاونت دانشگاه با کارشناسان مجموعه خود برگزار شود.

گفتنی است سالنامه آماری دانشگاه علوم پزشکی بوشهر همه ساله به همت اداره آمار مدیریت آمار و فناوری اطلاعات دانشگاه و با همکاری تمامی بخش‌های دانشگاه تهیه شده و منتشر می‌گردد.


کلمات کلیدی:
معاونت.تحقیقات.و.فناوری     دکتر.امامت     مدیریت.آمار     مدیریت.اطلاع‌رسانی    

تاریخ بروز رسانی:   30 بهمن 1402

تعداد بازدید:   ۲

چاپ خبر

ارسال نظر
ايميل :     
نام و نام خانوادگی :  
نظر :
 
حروف تصویر بالا :   
 
 

لینک به این صفحه
< >